Už 16 rokov s vami

Študijný pobyt pre deti v Anglicku

Milí rodičia, v spolupráci s SAUA/SATE ponúkame vašim deťom možnosť zúčastniť sa jazykového kurzu v krásnom prostredí Anglicka - Severnom Devone.

SAU/SATE je organizácia učiteľov angličtiny, ktorej cieľom je zvyšovanie úrovne výučby anglického jazyka. SAUA/SATE od roku 1991 spolupracuje s anglickou organizáciou SOL (Service for Open Learning) a za toho obdobie zorganizovala pobyt v Anglicku pre 7000 slovenských žiakov a študentov.

 1. termín: ---
  vek: od 12 rokov
 2. termín: ---
  vek: od 12 rokov

Uzávierka prihlášok: ---

Cena: --- GBP + --- EUR Prihláška: ---

Záloha: --- EUR (splatnosť do ---)   Doplatok: --- GBP (splatnosť do ---)

V cene je zahrnuté

 • doprava klimatizovaným autobusom
 • poistenie na cestu a celú dobu pobytu
 • 20 hodín vyučovania
 • ubytovanie v anglických rodinách /vo dvojiciach/
 • plná penzia /obed formou packed lunch/
 • 2 celodenné výlety /Exeter, Tintagel, Torbay, Wells, Plymouth, Eden Project/
 • poobedňajšie výlety do okolia
 • vstupné
 • skúsený anglický sprievodca na výlety + 4 pedagógovia
 • nocľah v hoteli v Dunkerque
 • celý deň v Londýne
 • trajekt /Calais – Dover – Calais/
 • certifikát o kurze

Program

 1. deň:
  19:00 - odchod z Bratislavy, nočné cestovanie cez Čechy, Nemecko
 2. deň:
  11:00 - príchod do Bruselu, fakultatívny výlet na výstavu Mini Europa
  14:00 - odchod do Dunkerque
  16:00 - ubytovanie v hoteli Premiere, Formula v Dunkerque, voľný program v areáli hotela
 3. deň:
  05:30 - odchod do Calais
  07:00 - nalodenie sa na trajekt
  07:00 - ang. čas – príchod do Doveru
  10:30 - Winchester – prehliadka mesta, voľný program
  13:30 - odchod do Stonehenge
  14:30 - Stonehenge, prehliadka
  15:30 - odchod do Barnstaple
  18:30 - príchod do Barnstaple, rozdelenie do rodín
 4. deň:
  08:45 - 17:30 hod. - rozpis podľa programu SOL - škola, výlety, family day
 5. deň:
  08:45 - 17:30 hod. - rozpis podľa programu SOL
 6. deň:
  08:45 - 17:30 hod. - rozpis podľa programu SOL
 7. deň:
  08:45 - 17:30 hod. - rozpis podľa programu SOL
 8. deň:
  08:45 - 17:30 hod. - rozpis podľa programu SOL
 9. deň:
  08:45 - 17:30 hod. - rozpis podľa programu SOL
 10. deň:
  08:45 - 17:30 hod. - rozpis podľa programu SOL
 11. deň:
  08:45 - 17:30 hod. - rozpis podľa programu SOL
 12. deň:
  06:30 - odchod do Londýna
  12:00 - Londýn – organizovaná prehliadka mesta
  21:00 - odchod do Doveru
  23:30 - trajekt
 13. deň:
  cesta domov cez Francúzsko, Belgicko, Nemecko, Čechy
  Predpokladaný príchod pred Istropolis 22:00 hod.

Podrobnejšie informácie od SAUA/SATE

Cestu do Anglicka zabezpečujeme našim klimatizovaným autobusom, v ktorom pocestujú 4 až 5 učitelia a každý má na starosti maximum 10 detí.

Cestuje sa cez Česko, Nemecko, Belgicko, kde v hlavnom meste v Bruseli skupina navštívi výstavisko Mini Európa /vstupné 15 EUR/ a slávne atómium. V podvečer sa ubytujú vo francúzskom hoteli v meste Dunkerque, kde spia po troch. Keďže odchádzajú v skorých ranných hodinách, raňajkovať môžu až na lodi. Autobus sa nalodí v Calais na trajekt a po 80 minútach sa vylodí v anglickom Doveri. Táto plavba, nezabudnuteľný pohľad na východ slnka a na biele útesy Doveru, ako aj stovky sprevádzajúcich čajok, sú pre každého ohromným zážitkom. Po pasovej kontrole autobus pokračuje krížom cez Anglicko, pričom skupina strávi 2 hodiny v starobylom Winchestri a obednú prestávku v Stonehenge. Okolo 18 hodiny príde na miesto určenia Barnstaple al, Bideford, kde už čakajú hosťujúce rodiny a každý odchádza k svojim rodičom.

Deti sú umiestnené v rodinách po dvoch. Niektoré rodiny majú vlastné deti a niektorí si berú ešte deti iných národnosti/ Francúzov, Maďarov, Španielov či Rakúšanov/, aby deti mali aj seberovných partnerov do debaty. Rodičia vozia každé ráno deti do školy, alebo idú v skupine s učiteľom, kde ich potom prevezmú anglickí lektori. Pritom asistujú naši učitelia a konzultujú prípadné problémy.

Deti majú v škole 3 vyučovacie hodiny, každá 60min., obedňajšiu prestávku a poldenný výlet – všetko s anglickými lektormi, ktorí sú pre deti zhovorčivými a priateľskými sprievodcami. V stredu a v sobotu má skupina celodenné výlety a v nedeľu je family day, keď dieťa strávi deň s rodinou. Cez týždeň si rodiny vyzdvihujú deti pred školou asi o 17. hod a potom sa už venujú deťom ony.

Deti ZÁSADNE NEMOŽU chodiť večer samé von do mesta. Program je rôznorodý – závisí od rodiny a záujmu detí / plaváreň, hry, nákupy, športové podujatia.../. Za obdobie 10 dní v Anglicku najazdí autobus cca 1000 km, takže deti spoznajú kus krajiny. Posledný deň strávi skupina v Londýne, pričom absolvuje prehliadku s návštevou najznámejších miest a pamätihodností.

Čo sa týka stravy, musíte deťom zabaliť stravu na 2 dni. Pitie je v autobuse a každý si môže kúpiť, čo chce, v slovenských korunách.

V Anglicku majú bohaté raňajky, dostanú so sebou krabicu s jedlom / sendviče s oblohou, napolitánky, ovocie, jogurt, pitie.../ Hlavné jedlo dňa sa podáva okolo 18. hod večer v rodine. Netreba mať obavy, stravy je dosť, aj keď je systém stravovania odlišný. Deti dostanú balíček na posledný deň v Londýne, ale tam im odporúčame využiť služby KFC alebo McDonald, prípadne nákup v potravinách.

Vreckové odporúčame 120 GBP. V cene zájazdu je započítané všetko – strava, vstupy, výlety, takže mimo pohľadníc a suvenírov dieťa peniaze nepotrebuje. Je však potrebné, aby každý mal 50 GBP, dospelí 55 GBP / z vreckového 120 GBP/ do Londýna: vstup do múzea Madam TUSSAUDS, Londýnske oko a zbytok na stravu. Zvyčajne túto sumu vyzbierajú učitelia na začiatku pobytu, aby deti všetky peniaze neminuli. Ak uvážite, že dieťa bude mať pri sebe viac peňazí, je to Vaše rozhodnutie, ale aj na Vašu zodpovednosť.

Všetky deti musia zavolať v deň príchodu z rodiny, že prišli v poriadku. Nasledujúce telefonáty si už musia hradiť sami. Všetky lekárske poplatky sú hradené poistkou, ktorú zahŕňa cena zájazdu.

Do autobusu doporučujeme príručnú tašku/ jedlo, veci na prezlečenie, vankúšik pod hlavu, prípadne malú deku/. Nedávajte deťom veľa vecí, rodiny deťom veci operú. Hlavne športové oblečenie, športovú obuv, nevyhnutný pršiplášť, nie dáždnik. Nezabudnite na plavky, je tam krásny bazén so športovým centrom., ale aj more a pláž.

Pomôcky do školy: malý anglicko – slovenský slovník, 2 perá a jeden malý zošit. Všetko ostatné deti dostanú v škole. Na záver dostanú deti certifikát so známkou o absolvovaní kurzu.

Do rodiny odporúčame priniesť slov čokoládu alebo cukríky, žiadne kryštálové vázy, alebo drahú keramiku. Radšej pridajte nejaké sladkosti, ak by boli v rodine deti. Nepohrdnú nimi ani dospelí.

Nezabudnite na platný cestovný pas pre V. Britániu 6 mesiacov po predpokladanom príchode, alebo občiansky preukaz.

AKTUÁLNE NIE JE V PONUKE
Hore